Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
Hanna Bakuniak Dwa miesiące temu pisaliśmy o niesamowitym wyczynie studentki naszego Wydziału, Hanny Bakuniak, która w sierpniu tego roku wraz z Aleksandrą Bednarek pokonała wpław 34 kilomentry zimnych wód Kanału Catalina. Wyczyn ten został doceniony w świecie pływania. W ogłoszonych niedawno przez organizację World Open Water Swimming Association nominacjach do nagrody pływaczki roku znalazły się obie przedstawicielki Polish Ogrodnik Team.


Warto wspomnieć, że to pierwszy raz w historii, kiedy do nagrody tej nominowano reprezentanta Polski, nie wspominając już o dwóch nominowanych!

W związku z tym, Koledzy i Koleżanki, prosimy Was o oddanie głosu w konkursie na Hannę Bakuniak. Głosować można pod poniższym linkiem: >>>

Głos oddać można do końca bieżącego roku.

22-letnia Hania Bakuniak w annałach zapisała się w 2018 roku. Członkini Polish Ogrodnik Team zaskoczyła świat wygrywając zawody w zimowym pływaniu na kilometr podczas 2018 Ice Swimming Aqua Sphere German Open, ustanawiając jednocześnie nowy rekord świata - 13:05.7. Czas ten plasował ją na siódmym miejscu... wśród mężczyzn. Hania wygrała również zawody stylem dowolnym na 50 metrów, 200 metrów żabką, 50 metrów stylem motylkowym, a także 500 metrów stylem dowolnym. Następnie Hania wygrała zawody na 100 metrów stylem dowolnym, finiszowała trzecia w zawodach na 50 metrów stylem dowolnym oraz na 200 metrów stylem dowolnym, a także zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 450 metrów podczas jedenastych zimowych mistrzostw świata w pływaniu odbywających się w Tallinie (Estonia). Później, latem, jak już wspominaliśmy, pokonała ponad 32-kulometrowy odcinek Kanału Catalina w czasie 10 godzin i 19 minut.

Hania swoją na swoją nominację zasłużyła nie tylko wszechstronnymi umiejętnościami pływackimi, ale też wdzięcznością wobec swoich trenerów i mentorów. Jej błyskawiczny rozwój zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata odbywające się w 2019 roku. Hania okazała się być wspaniałym popularyzatorem sportu w Polsce, promując go poprzez radio i telewizję.

Jak do nas trafić


mapa wneiz