Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
Dziennik
Brytyjski "Dziennik Polski" uznał Annę Lichotę, absolwentkę Uniwersytetu Szczecińskiego, Człowiekiem Roku 2010. Gala wręczenia nagród odbyła się 12 lutego 2011 roku w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie.

Anna Lichota uznanie zdobyła pracując, wspólnie z nepalską fundacją Sarswati Foundation, nad projektem "Szkoła Pokoju". Celem tego przedsięwzięcia jest budowa szkoły dla 400 dzieci z miejscowości Arupokhari, w zachodniej części Nepalu. Całkowity koszt projektu to 50 tysięcy dolarów. Do tej pory udało się zebrać 21 tysięcy dolarów, które zostały przeznaczone na zakup gruntu pod budowę szkoły. Pozostałą kwotę Anna Lichota zamierza zebrać w 2011 roku.

W utworzonej "Szkole Pokoju", nazwanej imieniem polskich himalaistów - Wandy Rutkiewicz i Jerzego Kukuczki, pracować będzie ośmiu nauczycieli. Uczniowie będą mieli do dyspozycji, oprócz sal lekcyjnych, pracownię komputerową oraz bibliotekę. Rozpoczęcie nauki planowane jest na maj 2011 roku.

Anna Lichota ukończyła Zarządzanie i marketing na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. W 2010 roku zdobyła Mount Everest. Wcześniej wspięła się na wszystkie najwyższe szczyty pozostałych kontynentów: Kilimandżaro, Elbrus, Aconcangua, Mt. McKinley, Piramida Carstensz i Mt. Vinson.

Jak do nas trafić


mapa wneiz