Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
EU-XCEL 2016 25.10.2016 r. w Monachium, międzynarodowy zespół “Mahoo”,  w składzie którego jest dwoje doktorantów Instytutu Informatyki w Zarządzaniu,   zdobył pierwsze miejsce w finale europejskiego programu przedsiębiorczości EU-XCEL zainicjowanego przez Horizon 2020 i Europe Startup.


Członkami "mahoo.io" są:
Padraig O'Shea (Irlandia), student Business & Economics - Trinity College Dublin.
Alfonso Amayuelas Fernández (Hiszpania), student informatyki - Autonomous University of Barcelona.
Anna Pilarczyk (Polska) i Tomasz Naprawski (Polska), doktoranci Instytutu Informatyki w Zarządzaniu - Uniwersytet Szczeciński.

Zespół utworzony w maju br. w Hiszpanii przeszedł pomyślnie przez wszystkie etapy konkursu na innowacyjne rozwiązanie w sektorze IT, by powalczyć o udział w ścisłym finale w Monachium. Począwszy od uczestnictwa w tygodniowym szkoleniu “Cartagena Scrum”, poprzez prace nad projektem w wirtualnym akceleratorze, aż po wygraną konkursu w Cartagenie (gdzie rywalizowało ze sobą 36 zespołów) dotarł do finału, który odbył się w stolicy Bawarii - finansowej stolicy Niemiec.

Nagrodzony projekt zespołu "Mahoo" polegał na stworzeniu aplikacji mobilnej wspierającej gospodarkę cyrkularną (ang. Circular economy). Zespół przedstawił rozwiązanie wykorzystujące potencjał analiz Big Data. Aplikacja pozwala na efektywne zarządzanie używanymi częściami pojazdów, gromadzonych w punktach utylizacji samochodów (szrotach). Platforma umożliwia także jednoczesną sprzedaż internetową części samochodowych, poszerzając tym samym horyzont przedsiębiorców z lokalnych, na międzynarodowych.
Pomysł w następnej fazie ma na celu zrewolucjonizowanie rynku produktów wtórnych.

Zespół dodatkowo otrzymał nagrodę publiczności.

pdf Certyfikat EU-xcel - Anna Pilarczyk
pdf Certyfikat EU-xcel - Tomasz Naprawski

Jak do nas trafić


mapa wneiz