Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
 KATEDRA FINANSÓW
ul. Mickiewicza 64, 71-101 Szczecin
tel. (91) 444-1960, tel./fax (91) 444-2126
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierownik katedry : prof. zw. dr hab. Teresa Lubińska


Główne obszary zainteresowania pracowników Katedry
  • Finanse instytucji rządowych i samorządowych
  • Budżet zadaniowy w zarządzaniu finansami publicznymi
  • Bankowość
  • Polityka pieniężna
  • Rynek finansowy
  • Ubezpieczenia
  • Finansowanie usług społecznych
  • Opłaty za usługi samorządowe
Budżet zadaniowy (PDF pliki do pobrania):
Raport - Budżet zadaniowy (tom I)
Raport - Budżet zadaniowy (tom II)
D.Webber - Opinia banku światowego


We wszystkich tych obszarach pracownicy nasi posiadają duże doświadczenie dydaktyczne i praktyczne.

Przedstawiciele Katedry są silnie zaangażowani w prace na rzecz miasta Szczecina, poprzez udział w Radzie Miasta i ciałach konsultacyjnych Prezydenta Miasta a także w Ministerstwie Finansów oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach specjalności "Finanse publiczne" oraz "Finanse przedsiębiorstw i podatków", proponujemy nowoczesną tematykę zajęć, zgodną z zainteresowaniami naukowymi pracowników naukowych prowadzących zajęcia na tych specjalnościach.

Znaczący dorobek naukowy z zakresu finansów przedsiębiorstw i opodatkowania działalności gospodarczej, a także doświadczenie zawodowe pracowników gwarantują wysoki poziom merytoryczny zajęć proponowanych w ramach w/w specjalności. Uczestniczą oni aktywnie w projektach badawczych zarówno krajowych jak i międzynarodowych dotyczących tematyki finansów publicznych (MNiE, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, British Council).

Na doświadczeniu i praktyce zawodowej bazujemy również realizując zajęcia na specjalności "Finanse przedsiębiorstw i podatki" Aktywność profesorów zarówno w środowisku biznesowym, jak i posiadanie licencji doradcy podatkowego, zwiększa atrakcyjność naszych specjalności i odpowiada zapotrzebowaniu na rynku pracy.

W trakcie prowadzonych projektów badawczych Katedra ściśle współpracuje z pozostałymi katedrami Wydziału, w tym przede wszystkim Katedrą Rachunkowości, Katedrą Zarządzania Finansami oraz Katedrą Organizacji i Zarządzania.

Jak do nas trafić


mapa wneiz