Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801

Kalendarz wydarzeń

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pn. Rola środowisk naukowych, samorządowych i służb statystyki publicznej we wzmocnieniu pozytywnego wizerunku statystyki
Polskie Towarzystwo Statystyczne W dn. 23-24 marca 2015 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US odbędzie się Konferencja Naukowa pn. „Rola środowisk naukowych, samorządowych i służb statystyki publicznej we wzmocnieniu pozytywnego wizerunku statystyki”.


Organizatorami Konferencji są: Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Komitet Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli środowisk naukowych, samorządu terytorialnego i przedstawicieli administracji rządowej oraz organizacji pozarządowych, środowisk gospodarczych, do osób zajmujących się problematyką pomiaru statystycznego i analizy danych, zarówno w praktyce jak i teorii, w szczególności w kontekście monitorowania i ewaluacji strategii i programów rozwojowych.

Celem Konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń związanych z procesem kształtowania roli i wizerunku statystyki, w zaspokajaniu potrzeb informacyjnych społeczeństwa, w tym sektora administracji, nauki, gospodarki, mediów, edukacji, w warunkach funkcjonowania gospodarki opartej na wiedzy.

Konferencja ma również za zadanie integrację środowisk naukowych, służb statystyki publicznej i administracji w procesie kształtowania pozytywnego wizerunku statystyki.

Zgłoszenia udziału w konferencji oraz artykuły przyjmowane są za pośrednictwem Urzędu Statystycznego w Szczecinie (tel.: 91 459 77 11, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania (tel. 91 444 21 20, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Termin nadsyłania propozycji artykułów
upływa 31 stycznia 2015 r.

Więcej: szczecin.stat.gov.pl

W imieniu organizatorów konferencji, z wyrazami szacunku,

prof. dr hab. Waldemar Tarczyński - przewodniczący komitetu organizacyjnego

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania

Uniwersytet  Szczeciński


dr Dominik Rozkrut,


Dyrektor Urzędu Statystycznego w Szczecinie


Pliki do pobrania
pdf Plakat
pdf Ulotka
pdf Zaproszenie

Jak do nas trafić


mapa wneiz