Z dniem 1 października 2019 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zmienił nazwę na Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania.
Aktualna strona Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania »
Wydział Nauk Ekonomicznych
i Zarządzania
ul. Mickiewicza 64
71-101 Szczecin
tel. (+48) 91 444 1801
Specjalność pozwala zdobyć wiedzę z zakresu nowych i efektywnych sposobów zarządzania przedsiębiorstwem przez jakość. To specjalność nowoczesna i przyszłościowa, dająca wiedzę i umiejętności przydatne do podjęcia pracy w krajach Unii Europejskiej, wyposażająca w praktyczne umiejętności, związane z wdrazaniem  systemów zarządzania, zgodnych z międzynarodowymi normami ISO serii 9000 oraz rozwiązywania problemów z zakresu kształtowania ochrony i oceny jakości.

Celem specjalności jest przekazywanie  wiedzy na temat  nowoczesnych sposobów systemowego zarządzania organizacjami w aspektach jakości,  w szczególności projektowania, budowy i wdrazania  rozwiązań systemowych,  dotyczących znormalizowanych systemów zarzadzania  (m.in. jakością, środowiskiem, bhp,  bezpieczeństwem informacji, bezpieczeństwem zdrowotnym żywności) w organizacjach. W ramach specjalności szczególny nacisk połozono na praktyczne aspekty  zarządzania - studia przypadków z przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych.

Studia tej specjalności pozwalają przygotować studentów do pełnienia funkcji kierowniczych związanych z zarządzaniem jakością oraz zdobyć umiejętności organizacyjne pozwalające na skuteczne doskonalenie systemów zarządzania  w organizacjach produkcyjnych i usługowych.

Absolwenci specjalności sa przygotowani do pełnienia funkcji:
  • przedsiębiorcy w różnych typach przedsiębiorstw i instytucji
  • samodzielnego specjalisty w pionach oraz zespołach odpowiedzialnych za kreowanie systemowych rozwiązań w akresie zarządzania jakością - projektowanie, budowa i wdrażanie systemów w organizacjach produkcyjnych i usługowych
  • eksperta i koordynatora prac zespołów pracowniczych związanych z wdrażaniem i doskonaleniem systemów jakości
  • specjalisty w zakresie tworzenia strategii i polityki jakości w przedsiębiorstwie

Jak do nas trafić


mapa wneiz