Od roku akademickiego 2016/2017 prowadzony jest nabór na kierunek w języku angielskim: Public Management.
Studia II stopnia o profilu ogólnoakademickim trwają 2 lata i kończą się uzyskaniem stopnia magistra.
- Public Managementopis kierunku
Informacje o kierunku
Studia drugiego stopnia na kierunku Public Management dostarczają wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych dotyczącej istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania jednostek sektora publicznego, społecznego i non-profit.
Studia te rozwijają kompetencje niezbędne do podjęcia pracy zawodowej na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych w jednostkach administracji państwowej i samorządowej różnych szczebli, organizacjach pozarządowych, wszelkiego typu stowarzyszeniach i fundacjach mających na celu promocję edukacji, czy kształtowanie wizerunku danego miasta lub regionu. Dają one również dobre podstawy do samodzielnego prowadzenia działalności badawczej i przygotowują do podjęcia studiów trzeciego stopnia.
Na drugim roku kierunku Public Management jest szereg modułów tematycznych, z których studenci mogą wybrać te, które ich najbardziej interesują. To daje im możliwość określenia swojej własnej ścieżki edukacyjnej, co wpisuje się w koncepcję zindywidualizowanej edukacji. Program studiów kładzie nacisk na aspekt praktyczny poprzez integrację zajęć teoretycznych z praktykami w instytucjach i organizacjach sektora publicznego, które studenci będą odbywali w trakcie trzeciego semestru, w jednym ustalonym dniu w tygodniu.
Absolwent kierunku Public Management posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:
- analizowania procesów związanych z funkcjonowaniem organizacji sektora publicznego;
- stosowania nowoczesnych metod zarządzania, ukierunkowanych na podnoszenie skuteczności i efektywności organizacji;
- umiejętności sprawnego zarządzania w sferze publicznej w oparciu o najlepsze praktyki zarządzania;
- posługiwania się instrumentami wykorzystywanymi w procesie zarządzania organizacjami sektora publicznego;
- nawiązywania współpracy administracji publicznej z otoczeniem.